- Liittynyt
- 31.1.2012
- Viestejä
- 1 691
- Ikä
- 29
Ihan suosilla osta se ruokavaaka. Ei siitä niin kauheasti tarvitse pulittaa, oma makso 20e. Omalla kohdalla oli aikoinaan sama ongelma kun silmämääräisesti yritin laskea paljonko mamman laittamassa annoksessa on esim. riisiä. Eihän siitä tullut mitään.
Menin ja ostin vaa'an, osallistuin hieman ruoan laittoon kotona, punnitsemalla ja tehden itselle sopivan annoksen. Välillä teen kyllä ruokaa itse, mutta vasta sen jälkeen kun ruoka vaakaa kokeilin onnistuu myös jotenkin silmämääräisesti laskeminen.
Menin ja ostin vaa'an, osallistuin hieman ruoan laittoon kotona, punnitsemalla ja tehden itselle sopivan annoksen. Välillä teen kyllä ruokaa itse, mutta vasta sen jälkeen kun ruoka vaakaa kokeilin onnistuu myös jotenkin silmämääräisesti laskeminen.