• Käy heittämässä ääni Pakkotoistolle vuoden Podcast äänestyksessä.KIITOS!
  • Rekisteröidy ja osallistu keskusteluun. SHABOOM

Kädenvääntö

number_one

Kädenvääntäjä
VIP
Liittynyt
10.8.2004
Viestejä
11 084
Ikä
34
Onko mitään isoja matseja tulossa lähiaikoina?
25.1 Jurvassa pelkkää isoa matsia :D

Muistaakseni top 8:n alkamispäivää ei oo vielä ilmotettu. Wallissa taas samat naamat, niin ihan superina ainakaan itteeni ei kinostele.

Cypin paluu ois huikee nähdä tänä vuonna! Cypi vs Levan ois kova!!
 

number_one

Kädenvääntäjä
VIP
Liittynyt
10.8.2004
Viestejä
11 084
Ikä
34
Ei siellä jenkeissä kukaan taida voittaa sitä Toddin Kings Movea? Onko Bagent vasurilla ykkönen jenkeissä?
Cadorette tais Toddin viedä kun viimeks kohtasivat. Larratt taas voitti Cadoretten. Kivi-sakset-paperi kamaa laji välillä.

Bagentti jenkkilän kovin niin halutessaan. Häviää kyllä Larratille super matsin, jos ei täysin 100% kunnossa saavu paikalle.
 
Liittynyt
26.7.2003
Viestejä
8 842

number_one

Kädenvääntäjä
VIP
Liittynyt
10.8.2004
Viestejä
11 084
Ikä
34
Liittynyt
26.7.2003
Viestejä
8 842
Niimpä oliki perkele :D Seison korjattuna!

Tuntus että prässi ei ois paras tyyli Levania vastaan? Kyl mä tosin tonki matsin kattosin :)
Mitä mieltä tosta matsin lopusta? Eikö tollasessa kannattas keskeyttää ja ottaa uus startti? Remmi oli niin että vaikka oman käden ois painanu tyynyy niin vastustajan käsi ei ois vieläkää ollu tyynyssä.
 

number_one

Kädenvääntäjä
VIP
Liittynyt
10.8.2004
Viestejä
11 084
Ikä
34
Mitä mieltä tosta matsin lopusta? Eikö tollasessa kannattas keskeyttää ja ottaa uus startti? Remmi oli niin että vaikka oman käden ois painanu tyynyy niin vastustajan käsi ei ois vieläkää ollu tyynyssä.
Wallissa muutenki hämyjä sääntötulkintoja. Esim toi otteen haku pyllyily on täysin käsittämätöntä :D Ite en fiilaa kyseistä lafkaa jo pelkästään sen takia, että varaa ittelleen tyyliin 50% maailman parhaista vääntäjistä.
 
Liittynyt
21.7.2013
Viestejä
63
Kaupunki
Joroinen

number_one

Kädenvääntäjä
VIP
Liittynyt
10.8.2004
Viestejä
11 084
Ikä
34
katso liitettä 215638

Ennakkoilmottautuneita yli 90 💪
Results:
JUNIOR18 MEN LEFT 75
1. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. KOJO VALTTERI. TAPIN TALLI

JUNIOR18 MEN LEFT 75+
1. TIKKALA MATIAS. JURVAN URHEILIJAT
2. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT

JUNIOR18 MEN RIGHT 75
1. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. KOJO VALTTERI. TAPIN TALLI

JUNIOR18 MEN RIGHT 75+
1. TIKKALA MATIAS. JURVAN URHEILIJAT
2. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT

JUNIOR21 MEN LEFT 75
1. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
2. ANTTILA MIRO. JURVAN URHEILIJAT
3. PENTINMIKKO SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

JUNIOR21 MEN LEFT 75+
1. TIKKALA MATIAS. JURVAN URHEILIJAT
2. FAGERUDD NIKLAS. ARMSPORT ESSE
3. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
4. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT
5. LUKKARILA TINO. OULUNSALON TAISTO
6. PÄÄTALO VALTTERI. OULUNSALON TAISTO

JUNIOR21 MEN RIGHT 75
1. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
2. ANTTILA MIRO. JURVAN URHEILIJAT
3. PENTINMIKKO SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

JUNIOR21 MEN RIGHT 75+
1. TIKKALA MATIAS. JURVAN URHEILIJAT
2. FAGERUDD NIKLAS. ARMSPORT ESSE
3. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT
4. LUKKARILA TINO. OULUNSALON TAISTO
5. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
6. PÄÄTALO VALTTERI. OULUNSALON TAISTO
7. VARSELL JUUSO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN LEFT 67
1. OJALA LEIF. JURVAN URHEILIJAT
2. FORSMAN TOBIAS. ARMSPORT ESSE
3. PENTINMIKKO SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. HUHTALA KIMMO. OULUNSALON TAISTO
5. SANDSTRÖM ROBIN. SWEDEN
6. LAUKKANEN JERE. TAPIN TALLI
7. MUTIKAINEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
8. IIVARI JONI. OULUNSALON TAISTO

SENIOR MEN LEFT 77
1. BILAL MUHIS. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. SANDBACKA JONATAN. ARMSPORT ESSE
3. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
4. SANDBACKA ANDERS. ARMSPORT ESSE
5. KAUNISTO MIKKO. VÄHÄKYRÖN KISA
6. KÄLDQVIST FREDRIK. ARMSPORT ESSE
7. HILDEN JUKKA. TAPIN TALLI
8. BULGAK DENY. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
9. HERRANEN HEIKKI. OULUNSALON TAISTO
10. KORMANO MATTI. POWER BULL
11. HEINONEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
12. ANTTILA MIRO. JURVAN URHEILIJAT
13. TOLMUNEN ANSSI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
14. UOTILA VESA. MANSEN VOIMA
15. OJALA TEEMU. JURVAN URHEILIJAT
16. VIILOS ANTTI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN LEFT 87
1. LINDSTRÖM TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. MEIJANEN MARKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. KUNNARI PASI. OULUNSALON TAISTO
4. LUUKINEN LASSE. OULUNSALON TAISTO
5. LUNDMARK SIMON. SWEDEN
6. MATTILA ARI. VAASA ARMWRESTLING CLUB
7. HONKANIEMI JARI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
8. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT
9. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE
10. TORKKO JARNO. VAASA ARMWRESTLING CLUB
11. SANDBACKA MARKUS. ARMSPORT ESSE
12. VALONEN JANI. ARMWRESTLING NORTH KARELIA
13. HALKOSAARI LASSI. POWER BULL
14. EEROLA NIKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
15. LUKKARILA TINO. OULUNSALON TAISTO
16. PÄÄTALO VALTTERI. OULUNSALON TAISTO
17. TAMMI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
18. LEHTONEN JARNO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
19. HERRANEN TERO. OULUNSALON TAISTO

SENIOR MEN LEFT 97
1. KINNUNEN JAAKKO. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
2. HEINONEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. KUMPULAINEN HARRI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
4. SALMINEN JUHA. MANSEN VOIMA
5. LINDQVIST ANDREJ. ARMSPORT ESSE
6. KRANNI TAPIO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
7. AINALI ANSSI. RAUTION KISAILIJAT
8. OLKINUORA ALEKSI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
9. RAJALA VEIKKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
10. SARIOLA SIMO. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
11. HALKOLA KARRI. OULUNSALON TAISTO
12. MÄNTYMAA J-P. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
13. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
14. PALMU TIMO. VAASA ARMWRESTLING CLUB
15. KOCK EMIL. ARMSPORT ESSE
16. GÖDDNÄS MAGNUS. ARMSPORT ESSE

SENIOR MEN LEFT 97+
1. MARJOMAA MATTI. OULUNSALON TAISTO
2. AIMASMÄKI JANNE. TEAM NASKALI
3. JUVONEN TOPI. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
4. WIKLUND RONNY. ARMSPORT ESSE
5. PAJUNEN JUHANI. MANSEN VOIMA
6. GIMBUTAS GUNNAR. MANSEN VOIMA
7. HUKKANEN SANTERI. KIURUVEDEN URHEILIJAT
8. GRANQVIST FRANK. ARMSPORT ESSE
9. FAGERUDD NIKLAS. ARMSPORT ESSE
10. HAGNÄS JOEL. ARMSPORT ESSE
11. ORAVASAARI TERO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
12. VESTERGARD FREDRIK. TAPIN TALLI
13. KARI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
14. LAIV ERKKI. -
15. TERVO MIKA. OULUNSALON TAISTO
16. JYRÄNEN JUKKA. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
17. WÖRLUND ERIK. JURVAN URHEILIJAT
18. LEHTINEN SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
19. KANKAINEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN RIGHT 67
1. MUTIKAINEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. SANDSTRÖM ROBIN. SWEDEN
3. FORSMAN TOBIAS. ARMSPORT ESSE
4. IIVARI JONI. OULUNSALON TAISTO
5. OJALA LEIF. JURVAN URHEILIJAT
6. HUHTALA KIMMO. OULUNSALON TAISTO
7. LAUKKANEN JERE. TAPIN TALLI
8. PENTINMIKKO SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN RIGHT 77
1. SANDBACKA JONATAN. ARMSPORT ESSE
2. MUTIKAINEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. BULGAK DENY. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. BILAL MUHIS. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. SANDBACKA ANDERS. ARMSPORT ESSE
6. KAUNISTO MIKKO. VÄHÄKYRÖN KISA
7. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
8. SANDSTRÖM ROBIN. SWEDEN
9. UOTILA VESA. MANSEN VOIMA
10. KÄLDQVIST FREDRIK. ARMSPORT ESSE
11. HILDEN JUKKA. TAPIN TALLI
12. TOLMUNEN ANSSI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
13. HEINONEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
14. OJALA TEEMU. JURVAN URHEILIJAT
15. NIEMINEN JULIUS. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
16. HERRANEN HEIKKI. OULUNSALON TAISTO
17. KORMANO MATTI. POWER BULL
18. ANTTILA MIRO. JURVAN URHEILIJAT
19. VIILOS ANTTI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN RIGHT 87
1. LUUKINEN LASSE. OULUNSALON TAISTO
2. MATTILA ARI. VAASA ARMWRESTLING CLUB
3. LINDSTRÖM TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. MEIJANEN MARKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. EEROLA NIKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
6. ANDERSSON KENT. SWEDEN
7. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT
8. KUNNARI PASI. OULUNSALON TAISTO
9. TAMMI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
10. HALKOSAARI LASSI. POWER BULL
11. PÄÄTALO VALTTERI. OULUNSALON TAISTO
12. VALONEN JANI. ARMWRESTLING NORTH KARELIA
13. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE
14. LEHTONEN JARNO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
15. LUNDMARK SIMON. SWEDEN
16. HONKANIEMI JARI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
17. HERRANEN TERO. OULUNSALON TAISTO
18. LUKKARILA TINO. OULUNSALON TAISTO

SENIOR MEN RIGHT 97
1. SALMINEN JUHA. MANSEN VOIMA
2. HEINONEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. MÄNTYMAA J-P. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. KINNUNEN JAAKKO. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
5. ALHO TOMI. JURVAN URHEILIJAT
6. GÖDDNÄS MAGNUS. ARMSPORT ESSE
7. KOCK EMIL. ARMSPORT ESSE
8. KUMPULAINEN HARRI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
9. RAJALA VEIKKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
10. SARIOLA SIMO. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
11. HALKOLA KARRI. OULUNSALON TAISTO
12. OLKINUORA ALEKSI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
13. PALMU TIMO. VAASA ARMWRESTLING CLUB
14. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
15. KRANNI TAPIO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN RIGHT 97+
1. MARJOMAA MATTI. OULUNSALON TAISTO
2. ABDOLVAND MOMO. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
3. JUVONEN TOPI. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
4. WIKLUND RONNY. ARMSPORT ESSE
5. AIMASMÄKI JANNE. TEAM NASKALI
6. HAGNÄS JOEL. ARMSPORT ESSE
7. GRANQVIST FRANK. ARMSPORT ESSE
8. MIKKONEN JUHA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
9. KARI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
10. HUKKANEN SANTERI. KIURUVEDEN URHEILIJAT
11. VESTERGARD FREDRIK. TAPIN TALLI
12. GIMBUTAS GUNNAR. MANSEN VOIMA
13. JYRÄNEN JUKKA. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
14. PAJUNEN JUHANI. MANSEN VOIMA
15. ORAVASAARI TERO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
16. LAIV ERKKI. -
17. KANKAINEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
18. LEHTINEN SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
19. FAGERUDD NIKLAS. ARMSPORT ESSE
20. WÖRLUND ERIK. JURVAN URHEILIJAT

MASTER MEN LEFT 85
1. KUNNARI PASI. OULUNSALON TAISTO
2. LOUKOLA TERO. MANSEN VOIMA
3. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE
4. LEHTONEN JARNO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. TAMMI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
6. PAAKKANEN KAI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
7. MEIJANEN MARKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
8. UOTILA VESA. MANSEN VOIMA
9. HERRANEN HEIKKI. OULUNSALON TAISTO

MASTER MEN LEFT 85+
1. MIKKONEN JUHA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. KUMPULAINEN HARRI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
3. LINDQVIST ANDREJ. ARMSPORT ESSE
4. JYRÄNEN JUKKA. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
5. LUNDKVIST MATS. SWEDEN
6. TERVO MIKA. OULUNSALON TAISTO
7. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE

MASTER MEN RIGHT 85
1. KUNNARI PASI. OULUNSALON TAISTO
2. LEHTONEN JARNO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. TAMMI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. MEIJANEN MARKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE
6. PAAKKANEN KAI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
7. UOTILA VESA. MANSEN VOIMA
8. HERRANEN HEIKKI. OULUNSALON TAISTO

MASTER MEN RIGHT 85+
1. ALHO TOMI. JURVAN URHEILIJAT
2. KUMPULAINEN HARRI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
3. JYRÄNEN JUKKA. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
4. TERVO MIKA. OULUNSALON TAISTO
5. LINDQVIST ANDREJ. ARMSPORT ESSE
6. LUNDKVIST MATS. SWEDEN
7. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE

NOVICE MEN LEFT 80
1. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
2. ANDERSSON KENT. SWEDEN
3. JOHANSSON SEBASTIAN. SWEDEN
4. HEINONEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. HJELM ERIK. SWEDEN
6. VERRONEN PASI. VÄHÄKYRÖN KISA
7. NIEMINEN JULIUS. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
8. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
9. KOJO VALTTERI. TAPIN TALLI
10. LAUKKANEN JERE. TAPIN TALLI

NOVICE MEN LEFT 100
1. LUNDMARK SIMON. SWEDEN
2. GÖDDNÄS MAGNUS. ARMSPORT ESSE
3. KURKINEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. KRANNI TAPIO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
6. RAJALA VEIKKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
7. RIIKONEN TOPIAS. -
8. IHANAMÄKI HANNU. -

NOVICE MEN LEFT 100+
1. LUNDKVIST MATS. SWEDEN
2. WÖRLUND ERIK. JURVAN URHEILIJAT
3. KURKINEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. LATVALA SAMI. -
5. TOM STENMAN. TAPIN TALLI

NOVICE MEN RIGHT 80
1. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
2. JOHANSSON ANTON. SWEDEN
3. HEINONEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. NIEMINEN JULIUS. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
5. HJELM ERIK. SWEDEN
6. VERRONEN PASI. VÄHÄKYRÖN KISA
7. LAUKKANEN JERE. TAPIN TALLI
8. JOHANSSON SEBASTIAN. SWEDEN
9. KOJO VALTTERI. TAPIN TALLI
10. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

NOVICE MEN RIGHT 100
1. GÖDDNÄS MAGNUS. ARMSPORT ESSE
2. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
3. KURKINEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. IHANAMÄKI HANNU. -
5. KRANNI TAPIO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
6. LUNDMARK SIMON. SWEDEN
7. RIIKONEN TOPIAS. -
8. RAJALA VEIKKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

NOVICE MEN RIGHT 100+
1. LUNDKVIST MATS. SWEDEN
2. WÖRLUND ERIK. JURVAN URHEILIJAT
3. KURKINEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. LATVALA SAMI. -
5. PAAKKARI JUHO. RAAHEN KÄENVÄÄNTÄJÄT
6. TOM STENMAN. TAPIN TALLI

SENIOR WOMEN LEFT 70
1. KETOLA ERIKA. JURVAN URHEILIJAT
2. EEROLA SATU. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. RUUHINEN SAANA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. JUUSOLA SANNA. OULUNSALON TAISTO
5. KRONKVIST IDA. TAPIN TALLI
6. NISSILÄ JENNI. RAAHEN KÄENVÄÄNTÄJÄT

SENIOR WOMEN LEFT 70+
1. SÖDERLUND ANNE. ARMSPORT ESSE
2. KETOLA ERIKA. JURVAN URHEILIJAT
3. ALAKYLMÄNEN ANNI. OULUNSALON TAISTO
4. JUUSOLA SANNA. OULUNSALON TAISTO
5. KRONKVIST IDA. TAPIN TALLI
6. RAUTIAINEN-SALONEN SANNI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR WOMEN RIGHT 70
1. KETOLA ERIKA. JURVAN URHEILIJAT
2. EEROLA SATU. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. RUUHINEN SAANA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. JUUSOLA SANNA. OULUNSALON TAISTO
5. KRONKVIST IDA. TAPIN TALLI
6. NISSILÄ JENNI. RAAHEN KÄENVÄÄNTÄJÄT

SENIOR WOMEN RIGHT 70+
1. SÖDERLUND ANNE. ARMSPORT ESSE
2. ALAKYLMÄNEN ANNI. OULUNSALON TAISTO
3. KETOLA ERIKA. JURVAN URHEILIJAT
4. KRONKVIST IDA. TAPIN TALLI
5. JUUSOLA SANNA. OULUNSALON TAISTO
6. RAUTIAINEN-SALONEN SANNI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

MASTER WOMEN LEFT 0+
1. EEROLA SATU. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

MASTER WOMEN RIGHT 0+
1. EEROLA SATU. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

NOVICE WOMEN LEFT 0+
1. KERÄNEN SALLA. OULUNSALON TAISTO
2. NIEMELÄ LOTTA. OULUNSALON TAISTO
3. NISSILÄ JENNI. RAAHEN KÄENVÄÄNTÄJÄT

NOVICE WOMEN RIGHT 0+
1. KERÄNEN SALLA. OULUNSALON TAISTO
2. NISSILÄ JENNI. RAAHEN KÄENVÄÄNTÄJÄT
3. NIEMELÄ LOTTA. OULUNSALON TAISTO
 

number_one

Kädenvääntäjä
VIP
Liittynyt
10.8.2004
Viestejä
11 084
Ikä
34
Results:
JUNIOR18 MEN LEFT 75
1. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. KOJO VALTTERI. TAPIN TALLI

JUNIOR18 MEN LEFT 75+
1. TIKKALA MATIAS. JURVAN URHEILIJAT
2. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT

JUNIOR18 MEN RIGHT 75
1. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. KOJO VALTTERI. TAPIN TALLI

JUNIOR18 MEN RIGHT 75+
1. TIKKALA MATIAS. JURVAN URHEILIJAT
2. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT

JUNIOR21 MEN LEFT 75
1. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
2. ANTTILA MIRO. JURVAN URHEILIJAT
3. PENTINMIKKO SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

JUNIOR21 MEN LEFT 75+
1. TIKKALA MATIAS. JURVAN URHEILIJAT
2. FAGERUDD NIKLAS. ARMSPORT ESSE
3. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
4. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT
5. LUKKARILA TINO. OULUNSALON TAISTO
6. PÄÄTALO VALTTERI. OULUNSALON TAISTO

JUNIOR21 MEN RIGHT 75
1. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
2. ANTTILA MIRO. JURVAN URHEILIJAT
3. PENTINMIKKO SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

JUNIOR21 MEN RIGHT 75+
1. TIKKALA MATIAS. JURVAN URHEILIJAT
2. FAGERUDD NIKLAS. ARMSPORT ESSE
3. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT
4. LUKKARILA TINO. OULUNSALON TAISTO
5. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
6. PÄÄTALO VALTTERI. OULUNSALON TAISTO
7. VARSELL JUUSO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN LEFT 67
1. OJALA LEIF. JURVAN URHEILIJAT
2. FORSMAN TOBIAS. ARMSPORT ESSE
3. PENTINMIKKO SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. HUHTALA KIMMO. OULUNSALON TAISTO
5. SANDSTRÖM ROBIN. SWEDEN
6. LAUKKANEN JERE. TAPIN TALLI
7. MUTIKAINEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
8. IIVARI JONI. OULUNSALON TAISTO

SENIOR MEN LEFT 77
1. BILAL MUHIS. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. SANDBACKA JONATAN. ARMSPORT ESSE
3. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
4. SANDBACKA ANDERS. ARMSPORT ESSE
5. KAUNISTO MIKKO. VÄHÄKYRÖN KISA
6. KÄLDQVIST FREDRIK. ARMSPORT ESSE
7. HILDEN JUKKA. TAPIN TALLI
8. BULGAK DENY. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
9. HERRANEN HEIKKI. OULUNSALON TAISTO
10. KORMANO MATTI. POWER BULL
11. HEINONEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
12. ANTTILA MIRO. JURVAN URHEILIJAT
13. TOLMUNEN ANSSI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
14. UOTILA VESA. MANSEN VOIMA
15. OJALA TEEMU. JURVAN URHEILIJAT
16. VIILOS ANTTI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN LEFT 87
1. LINDSTRÖM TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. MEIJANEN MARKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. KUNNARI PASI. OULUNSALON TAISTO
4. LUUKINEN LASSE. OULUNSALON TAISTO
5. LUNDMARK SIMON. SWEDEN
6. MATTILA ARI. VAASA ARMWRESTLING CLUB
7. HONKANIEMI JARI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
8. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT
9. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE
10. TORKKO JARNO. VAASA ARMWRESTLING CLUB
11. SANDBACKA MARKUS. ARMSPORT ESSE
12. VALONEN JANI. ARMWRESTLING NORTH KARELIA
13. HALKOSAARI LASSI. POWER BULL
14. EEROLA NIKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
15. LUKKARILA TINO. OULUNSALON TAISTO
16. PÄÄTALO VALTTERI. OULUNSALON TAISTO
17. TAMMI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
18. LEHTONEN JARNO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
19. HERRANEN TERO. OULUNSALON TAISTO

SENIOR MEN LEFT 97
1. KINNUNEN JAAKKO. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
2. HEINONEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. KUMPULAINEN HARRI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
4. SALMINEN JUHA. MANSEN VOIMA
5. LINDQVIST ANDREJ. ARMSPORT ESSE
6. KRANNI TAPIO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
7. AINALI ANSSI. RAUTION KISAILIJAT
8. OLKINUORA ALEKSI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
9. RAJALA VEIKKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
10. SARIOLA SIMO. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
11. HALKOLA KARRI. OULUNSALON TAISTO
12. MÄNTYMAA J-P. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
13. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
14. PALMU TIMO. VAASA ARMWRESTLING CLUB
15. KOCK EMIL. ARMSPORT ESSE
16. GÖDDNÄS MAGNUS. ARMSPORT ESSE

SENIOR MEN LEFT 97+
1. MARJOMAA MATTI. OULUNSALON TAISTO
2. AIMASMÄKI JANNE. TEAM NASKALI
3. JUVONEN TOPI. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
4. WIKLUND RONNY. ARMSPORT ESSE
5. PAJUNEN JUHANI. MANSEN VOIMA
6. GIMBUTAS GUNNAR. MANSEN VOIMA
7. HUKKANEN SANTERI. KIURUVEDEN URHEILIJAT
8. GRANQVIST FRANK. ARMSPORT ESSE
9. FAGERUDD NIKLAS. ARMSPORT ESSE
10. HAGNÄS JOEL. ARMSPORT ESSE
11. ORAVASAARI TERO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
12. VESTERGARD FREDRIK. TAPIN TALLI
13. KARI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
14. LAIV ERKKI. -
15. TERVO MIKA. OULUNSALON TAISTO
16. JYRÄNEN JUKKA. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
17. WÖRLUND ERIK. JURVAN URHEILIJAT
18. LEHTINEN SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
19. KANKAINEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN RIGHT 67
1. MUTIKAINEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. SANDSTRÖM ROBIN. SWEDEN
3. FORSMAN TOBIAS. ARMSPORT ESSE
4. IIVARI JONI. OULUNSALON TAISTO
5. OJALA LEIF. JURVAN URHEILIJAT
6. HUHTALA KIMMO. OULUNSALON TAISTO
7. LAUKKANEN JERE. TAPIN TALLI
8. PENTINMIKKO SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN RIGHT 77
1. SANDBACKA JONATAN. ARMSPORT ESSE
2. MUTIKAINEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. BULGAK DENY. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. BILAL MUHIS. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. SANDBACKA ANDERS. ARMSPORT ESSE
6. KAUNISTO MIKKO. VÄHÄKYRÖN KISA
7. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
8. SANDSTRÖM ROBIN. SWEDEN
9. UOTILA VESA. MANSEN VOIMA
10. KÄLDQVIST FREDRIK. ARMSPORT ESSE
11. HILDEN JUKKA. TAPIN TALLI
12. TOLMUNEN ANSSI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
13. HEINONEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
14. OJALA TEEMU. JURVAN URHEILIJAT
15. NIEMINEN JULIUS. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
16. HERRANEN HEIKKI. OULUNSALON TAISTO
17. KORMANO MATTI. POWER BULL
18. ANTTILA MIRO. JURVAN URHEILIJAT
19. VIILOS ANTTI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN RIGHT 87
1. LUUKINEN LASSE. OULUNSALON TAISTO
2. MATTILA ARI. VAASA ARMWRESTLING CLUB
3. LINDSTRÖM TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. MEIJANEN MARKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. EEROLA NIKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
6. ANDERSSON KENT. SWEDEN
7. KARJALAINEN BENJAMIN. JURVAN URHEILIJAT
8. KUNNARI PASI. OULUNSALON TAISTO
9. TAMMI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
10. HALKOSAARI LASSI. POWER BULL
11. PÄÄTALO VALTTERI. OULUNSALON TAISTO
12. VALONEN JANI. ARMWRESTLING NORTH KARELIA
13. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE
14. LEHTONEN JARNO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
15. LUNDMARK SIMON. SWEDEN
16. HONKANIEMI JARI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
17. HERRANEN TERO. OULUNSALON TAISTO
18. LUKKARILA TINO. OULUNSALON TAISTO

SENIOR MEN RIGHT 97
1. SALMINEN JUHA. MANSEN VOIMA
2. HEINONEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. MÄNTYMAA J-P. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. KINNUNEN JAAKKO. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
5. ALHO TOMI. JURVAN URHEILIJAT
6. GÖDDNÄS MAGNUS. ARMSPORT ESSE
7. KOCK EMIL. ARMSPORT ESSE
8. KUMPULAINEN HARRI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
9. RAJALA VEIKKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
10. SARIOLA SIMO. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
11. HALKOLA KARRI. OULUNSALON TAISTO
12. OLKINUORA ALEKSI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
13. PALMU TIMO. VAASA ARMWRESTLING CLUB
14. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
15. KRANNI TAPIO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR MEN RIGHT 97+
1. MARJOMAA MATTI. OULUNSALON TAISTO
2. ABDOLVAND MOMO. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
3. JUVONEN TOPI. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
4. WIKLUND RONNY. ARMSPORT ESSE
5. AIMASMÄKI JANNE. TEAM NASKALI
6. HAGNÄS JOEL. ARMSPORT ESSE
7. GRANQVIST FRANK. ARMSPORT ESSE
8. MIKKONEN JUHA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
9. KARI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
10. HUKKANEN SANTERI. KIURUVEDEN URHEILIJAT
11. VESTERGARD FREDRIK. TAPIN TALLI
12. GIMBUTAS GUNNAR. MANSEN VOIMA
13. JYRÄNEN JUKKA. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
14. PAJUNEN JUHANI. MANSEN VOIMA
15. ORAVASAARI TERO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
16. LAIV ERKKI. -
17. KANKAINEN VILLE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
18. LEHTINEN SAMI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
19. FAGERUDD NIKLAS. ARMSPORT ESSE
20. WÖRLUND ERIK. JURVAN URHEILIJAT

MASTER MEN LEFT 85
1. KUNNARI PASI. OULUNSALON TAISTO
2. LOUKOLA TERO. MANSEN VOIMA
3. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE
4. LEHTONEN JARNO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. TAMMI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
6. PAAKKANEN KAI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
7. MEIJANEN MARKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
8. UOTILA VESA. MANSEN VOIMA
9. HERRANEN HEIKKI. OULUNSALON TAISTO

MASTER MEN LEFT 85+
1. MIKKONEN JUHA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
2. KUMPULAINEN HARRI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
3. LINDQVIST ANDREJ. ARMSPORT ESSE
4. JYRÄNEN JUKKA. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
5. LUNDKVIST MATS. SWEDEN
6. TERVO MIKA. OULUNSALON TAISTO
7. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE

MASTER MEN RIGHT 85
1. KUNNARI PASI. OULUNSALON TAISTO
2. LEHTONEN JARNO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. TAMMI JANNE. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. MEIJANEN MARKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE
6. PAAKKANEN KAI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
7. UOTILA VESA. MANSEN VOIMA
8. HERRANEN HEIKKI. OULUNSALON TAISTO

MASTER MEN RIGHT 85+
1. ALHO TOMI. JURVAN URHEILIJAT
2. KUMPULAINEN HARRI. JÄRVENPÄÄN KÄDENVÄÄNTÄJÄT
3. JYRÄNEN JUKKA. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
4. TERVO MIKA. OULUNSALON TAISTO
5. LINDQVIST ANDREJ. ARMSPORT ESSE
6. LUNDKVIST MATS. SWEDEN
7. FORSÉN MIKA. ARMSPORT ESSE

NOVICE MEN LEFT 80
1. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
2. ANDERSSON KENT. SWEDEN
3. JOHANSSON SEBASTIAN. SWEDEN
4. HEINONEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. HJELM ERIK. SWEDEN
6. VERRONEN PASI. VÄHÄKYRÖN KISA
7. NIEMINEN JULIUS. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
8. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
9. KOJO VALTTERI. TAPIN TALLI
10. LAUKKANEN JERE. TAPIN TALLI

NOVICE MEN LEFT 100
1. LUNDMARK SIMON. SWEDEN
2. GÖDDNÄS MAGNUS. ARMSPORT ESSE
3. KURKINEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. KRANNI TAPIO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
5. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
6. RAJALA VEIKKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
7. RIIKONEN TOPIAS. -
8. IHANAMÄKI HANNU. -

NOVICE MEN LEFT 100+
1. LUNDKVIST MATS. SWEDEN
2. WÖRLUND ERIK. JURVAN URHEILIJAT
3. KURKINEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. LATVALA SAMI. -
5. TOM STENMAN. TAPIN TALLI

NOVICE MEN RIGHT 80
1. MOKSI AKU. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
2. JOHANSSON ANTON. SWEDEN
3. HEINONEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. NIEMINEN JULIUS. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
5. HJELM ERIK. SWEDEN
6. VERRONEN PASI. VÄHÄKYRÖN KISA
7. LAUKKANEN JERE. TAPIN TALLI
8. JOHANSSON SEBASTIAN. SWEDEN
9. KOJO VALTTERI. TAPIN TALLI
10. ITÄMETSÄ OULA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

NOVICE MEN RIGHT 100
1. GÖDDNÄS MAGNUS. ARMSPORT ESSE
2. RIEKKI MAX. HELSINGIN ATLEETTIKLUBI
3. KURKINEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. IHANAMÄKI HANNU. -
5. KRANNI TAPIO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
6. LUNDMARK SIMON. SWEDEN
7. RIIKONEN TOPIAS. -
8. RAJALA VEIKKO. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

NOVICE MEN RIGHT 100+
1. LUNDKVIST MATS. SWEDEN
2. WÖRLUND ERIK. JURVAN URHEILIJAT
3. KURKINEN TONI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. LATVALA SAMI. -
5. PAAKKARI JUHO. RAAHEN KÄENVÄÄNTÄJÄT
6. TOM STENMAN. TAPIN TALLI

SENIOR WOMEN LEFT 70
1. KETOLA ERIKA. JURVAN URHEILIJAT
2. EEROLA SATU. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. RUUHINEN SAANA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. JUUSOLA SANNA. OULUNSALON TAISTO
5. KRONKVIST IDA. TAPIN TALLI
6. NISSILÄ JENNI. RAAHEN KÄENVÄÄNTÄJÄT

SENIOR WOMEN LEFT 70+
1. SÖDERLUND ANNE. ARMSPORT ESSE
2. KETOLA ERIKA. JURVAN URHEILIJAT
3. ALAKYLMÄNEN ANNI. OULUNSALON TAISTO
4. JUUSOLA SANNA. OULUNSALON TAISTO
5. KRONKVIST IDA. TAPIN TALLI
6. RAUTIAINEN-SALONEN SANNI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

SENIOR WOMEN RIGHT 70
1. KETOLA ERIKA. JURVAN URHEILIJAT
2. EEROLA SATU. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
3. RUUHINEN SAANA. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ
4. JUUSOLA SANNA. OULUNSALON TAISTO
5. KRONKVIST IDA. TAPIN TALLI
6. NISSILÄ JENNI. RAAHEN KÄENVÄÄNTÄJÄT

SENIOR WOMEN RIGHT 70+
1. SÖDERLUND ANNE. ARMSPORT ESSE
2. ALAKYLMÄNEN ANNI. OULUNSALON TAISTO
3. KETOLA ERIKA. JURVAN URHEILIJAT
4. KRONKVIST IDA. TAPIN TALLI
5. JUUSOLA SANNA. OULUNSALON TAISTO
6. RAUTIAINEN-SALONEN SANNI. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

MASTER WOMEN LEFT 0+
1. EEROLA SATU. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

MASTER WOMEN RIGHT 0+
1. EEROLA SATU. TKT-NÄÄSVÄÄNTÖ

NOVICE WOMEN LEFT 0+
1. KERÄNEN SALLA. OULUNSALON TAISTO
2. NIEMELÄ LOTTA. OULUNSALON TAISTO
3. NISSILÄ JENNI. RAAHEN KÄENVÄÄNTÄJÄT

NOVICE WOMEN RIGHT 0+
1. KERÄNEN SALLA. OULUNSALON TAISTO
2. NISSILÄ JENNI. RAAHEN KÄENVÄÄNTÄJÄT
3. NIEMELÄ LOTTA. OULUNSALON TAISTO

Tuolta kuvia kilpailusta.
 
Ylös