- Liittynyt
- 17.9.2007
- Viestejä
- 290
Syön myös itse rahkan sellaisenaan suoraan purkista, nopeaa ja helppoa.(mutta pahaa) Olen koittanut etsiä edullisia heraprotskuja eri kaupoista netistä ja kävi ilmi, että niitä ei ole. Mutta ehkä saan sen rakennettua, kun tarpeeksi kauan ja huolellisesti nylkytän tuota kalorilaskuria![]()
Totta, että protskut + muut lisäravinteet on kalliimpaa nykyään. Mutta esim. Fitnestukusta perus Whey-80 niin vaikka semmonen 50g annos maksaa noin 1€, ja proteiinia tulee siitä abouttirallaa 35g. Kaupasta on hankala löytää kyllä ruokaa missä saman annoksen proteiinia saat halvemmalla... Ehkä joku kanan fileesuikaleet 100g annos maksaa sen 1€, mutta siinäkin protskua tulee vähemmän kun tuossa jauhon annoksessa.
Naudan 10 volttinen jauheliha ja siinäkin 100g annos siinä1-1,5€. Että ei se heraprotsku nyt taloutta kaada
