1rkl ei riitä yhtään mihinkään. Mittaa ensin, paljonko esim. 1dl jauhoa painaa. Syö sitä sitten vaikkapa tommonen 100g annos, jonka tilavuus on ehkä jossain 1,5-2dl tietämissä. HUOM! em. on karkea arvio, kannattaa mitata, että tietää tarkemmin.
Jos koettaa sulle myydä tuota, niin tiedäthän, että kaseiinia saa ~20€/kg, halpisheraa ja soijaisolaattia ~10-13€/kg halvimmillaan, eikä fruktoosikaan kallista ole (mutta sitä ei kyllä kannata vetää, ennemmin maltodekstriiniä palautusjuomaan ja muulloin hiilareita ottaa esim. täysjyväviljatuotteista, linsseistä ja tummasta riisistä)? Se tarkoittaa sitä, että tuommoisen blandiksen sekoittaa itse karkeen arvion mukaan johonkin 7-9€ kilohintaan. Koska nyt on nähty sekoittamisen ja pakkaamisen vaiva, niin voisi tuota ostaa ehkä jopa 15€/kg hintaan, JOS kyseessä on hyvänmakuinen ja helposti sekoittuva jauho.