- Liittynyt
- 17.4.2002
- Viestejä
- 3 106
D.Yates sanoi:Mää vedän pelkää uncle benssiä.
Ouch. Kallista on noi unclet. Vietkongkaupassa maksaa 2 kg noin 4 €, ja jos ostat paljon kerralla laskee hinta, muistaakseni 10 gk = 15 €
Timba79 sanoi:No osta nopeesti ja kerro sitten mullekin että kannattaako ostaa. Tulee kyllä keiteltyä sitä riisiä ihan mukavat määrät ja jos sellanen keitin on hintansa arvonen niin sitten ostan minäkin. Mutta Tylerd, sä voit nyt toimia koekaniinina... ;)
Ei tarvii Tylerdin koekaniineilla, voin sanoa että loistava vekotin on!
) sitte kastelen ne vielä kylmällä vedellä ja eiku lusikalla naamaan. Mitään väliä miltä maistuu kunhan mahdollisimman vaivatonta on, kun sitä joka päivä tulee kuitenkin tehtyä, joskus voi jotain ihme mausteita heitellä siihen päälle jos rupee maistuun tarpeeks puulta.