Deleted member 28748
Mutta kilohinnaltaan hitusen halvempaa on ostaa sitä Lidlin raejuustoa 200g:n purkissa (0,69 €).:D
Juu-u, se se onkin merkillistä tavaraa: 4,5%(tjsp) suolaprosentilla varustettua yhtenäistä massaa, jota voi leikata.
Mutta kyllähän säästöä/kilohinta syntyy senttikaupalla...;)
Kiskon sellaisenaan purkista (no niin mä kyllä syön muitakin raejuustoja, lusikka käteen ja purkista suuhun).