Orava
Chef
- Liittynyt
- 29.9.2003
- Viestejä
- 1 204
Oletko mies vaiko nainen?
Kerrotko vähän miten pääset noin halvalla?
Itsellä menee kk:ssa noin 250€ ja yritän diettaillakkin vielä![]()
Mies ja pääasiassa safka koostuu aleruuasta. Viimeeksi ostin tummaa riisiä 8kg 1e = 2kg hintaan, leipääkin saa useasti eurolla suht ison pussin, kun tarjouksia katselee, pakastin on melko must. Tonnikalahiutaleitakin saa 10 prkl vajaalla kolmella eurolla, eli ei todellakaan paha hinta. Juustoistakin, kun katsoo sen halvimman niin ei se yhtäkkiä maksakaan kuin nelisen euroa kilo. Halvalla pääsee, kun katselee valintoja ja alennuksia. Pakastin kyllä kannattaa hankkia jos ei ole. Kesällä suosittelen hirvasmetsästystä ;) Raaka-aineet ostetaan aina ja tehdään sitä safkaa itse. Ulkona syöminen on aivan sikamaisen kallista verrattuna halpaan ja välillä jopa hyväänkin itsetehtyyn safkaan.