- Liittynyt
- 24.2.2004
- Viestejä
- 3 932
Eli miten lasketaan seuraava toimenpide ja miten näkee kuinka paljon kalliimmaksi toinen vaihtoehdoista tulee?
Tuote X:ssä on proteiinia 624g / 800g ja tämän 800g säkin hinta on 10 euroa
Kananmunan valkuaisessa taas on proteiinia 47,2g / 800g, mutta hintaa tälle 800g satsille kertyy vain 1,09 euroa
(624g/47.2g) * 1,09€ = 14,41€
Saatua lukua voi nyt verrata siihen tuotteen X hintaan 10€

edit: Ja tuossa tosiaan tulikin jo ylempänä proteiinia per euro jne laskut. No nyt sulla on varaa valita miten haluat verrata
