Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Eikö elämässä oo helpompiakin säästämisen kohteita kuin joku palkkarin hiilari? Laskekaapa paljonko tulee vuodessa säästöä jos saatte palkkarihiilarinne aina vaikkapa 3e/kg halvemmalla. Heittäkääs ihan mielenkiinnosta.
Olen miettinyt tätä kysymystä viimeaikoina. Mistä sitä tietää mitä paskaa niissä jauheissa on. Maito on maitoa. Sitä tietää mitä siinä on. Olen juonut litran maitoa treenin aikana ja pikkuhuikka jää siitä treenin jälkeen. Perusmaitohan ei ole kovin kallista mutta mun maha ei kestä laktoosia paljon, joten on aika kallis reissu. Mulla on tönikkä Mass:in Recovery minttusuklaata. Maistuu ihan hammastahnalle, mutta siinä on laktoosia tosi vähän, joten sopii mahalleen ja lompakolle. Mistä tiedän mitä ne on sinne jauhanut? Epäilyttävän halpa. :wtf:
Olen tässä jonkin aikaa yrittänyt löytää itselle sopivaa palkkaria, mutta ei tahdo onnistua sitten millään.
Aluksi sekoitin leaderin maltoa ja star nutritionin whey - 100:sta, mutta koska kärsin laktoosi-intoleranssista
hera proteiini ei sopinut vatsalle vaikka se olikin vähälaktoosista.
:thumbs:Tuossa on gramma laktoosia /100g, joten olet saanut sitä laktoosia noin 0,25-0,35g kerralla, epäilen että malto sekoitti vatsasi tai esanssit jos ostit jotain maustettua versiota.
mistä löytäisin korvikkeen maltolle?
(uuniperuna valmistuu mikrossa 10minsassa..)Ööö???
Kauraa? Perunaa? Oikeaa ruokaa??

Tämmöne ajatus tässä tuli mieleen kun palkkarin join veteen sekotettuna. Maku on aivan karmee verrattuna maitoon, mutta alhasella budjetilla säästäisin verrattain paljon noista maitokustannuksista. Onko täällä muita jotka tekevät palkkarin veteen ja miten saatte siitä hyvän makuista?![]()
